HAVUÇ

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

DOMATES

Domateste, kalpte olduğu gibi 4 odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar da, domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

ÜZÜM

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

CEVİZ

Ceviz küçük bir beyin görünümdedir. Beyin fonksiyonlar için faydalıdır.

KURU FASULYE

Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

KEREVİZ

Sap kereviz, çin lahanası kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23'tür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar.

AVOKADO

Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve serviks (rahim ağzı) sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzer. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.

İNCİR

İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak aşılanarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır, ayrıca erkek kısırlığını önler.

PATATES

Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

ZEYTİN

Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

PORTAKAL

Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

SOĞAN

Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarını yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

Ballı Mahmudiye

Floki